Międzynarodowy transport zwłok – jak wygląda?

Zdarza się, że śmierć osoby bliskiej następuje z dala od domu – a nawet w innym państwie. Jest to wtedy sytuacja o tyle trudniejsza, że obok ogromnej tragedii pojawiają się znacznie wyższe koszty organizacji pogrzebu, związane z koniecznością transportu ciała do Polski. Oczywiście sam transport musi zostać przeprowadzony w odpowiedni, zgodny z prawem międzynarodowym (oraz obowiązującym w kraju, w którym doszło do zgonu) sposób. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem jest nawiązanie współpracy z zakładem pogrzebowym, który oferuje usługę transportu międzynarodowego ciał osób zmarłych. Taką możliwość oferuje między innymi nasz zakład pogrzebowy w Grodzisku.

Wystarczy zadzwonić do nas, nawiązać z nami współpracę i zapewnić odpowiednio pełnomocnictwo, byśmy zajęli się wszelkimi sprawami i formalnościami związanymi zarówno z transportem ciała, jak i z organizacją pochówku już na miejscu, blisko rodziny. Kroki te podejmujemy możliwie jak najszybciej, a w dużym stopniu pomaga nam tym nie tylko profesjonalizm, ale i znajomość przepisów prawnych, które obowiązują w krajach, z których jesteśmy w stanie zapewnić międzynarodowy transport.

Posiadamy długie doświadczenie w zakresie międzynarodowego przewozu ciał osób zmarłych, dlatego jesteśmy w stanie załatwić wszystko szybko, sprawnie i z pełnym profesjonalizmem. W zależności od sytuacji transport ten może odbywać się drogą lądową, powietrzną, a nawet morską – zawsze wybieramy najlepszą w danym przypadku możliwość, konsultując ją wcześniej z bliskimi osoby zmarłej.